Przejdź do treści

Dodatki do narzędzi dozujących MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Do każdego z systemów dozowania niezbędne są różnego rodzaju akcesoria, które zostały tak dopasowane aby mogły spełniać swoje funkcje zarówno w urządzeniach ręcznych jak i automatycznych. Dobiera się je do rodzaju i konsystencji dozowanego materiału, miejsca aplikacji i konkretnego urządzenia. Gwinty igieł, końcówek, przepustów, złączek oraz średnice wężyków są dla wszystkich dostępnych systemów znormalizowane i dopasowane.

  • igły dozujące z gwintem montażowym typu „luerlock”,
  • strzykawki przemysłowe 30ml przezroczyste lub czarne z gwintem montażowym do igieł typu „luerlock”,
  • miksery statyczne (dysze mieszające) do strzykawek podwójnych różnych typów i o różnych pojemnościach

Zdjęcia: Przykłady zastosowania końcówek dozujących

OFERTA DODATKÓW DO NARZĘDZI DOZUJĄCYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
zastosowanie
Igły dozujące plastikowe stożkowe

są wykonane z  tworzywa sztucznego; kształt, wielkość i konstrukcja igły decyduje o jej użyteczności dla dozowanego materiału i miejsca aplikacji; część igieł montowana jest w urządzeniach na wcisk a inne za pomocą gwintu typu „luerlock”. Igły występują w kilku rozmiarach otworu dozującego.
Igły dozujące plastikowo-metalowe proste

są wykonane z  tworzywa sztucznego i metalu; kształt, wielkość i konstrukcja igły decyduje o jej użyteczności dla dozowanego materiału i miejsca aplikacji; 
część igieł montowana jest w urządzeniach na wcisk a inne za pomocą gwintu typu „luerlock”. Igły występują w kilku przekrojach rurek metalowych.
Strzykawki przemysłowe 30ml przezroczyste/czarne

używane w systemach ciśnieniowych do bezpośredniego aplikowania materiału przy pomocy igły lub jako zasobnik z materiałem do zaworów precyzyjnych;
stosowane głównie do precyzyjnego nakładania małych dawek materiału
Miksery statyczne (dysze mieszające)

miksery statyczne pełnią zawsze rolę mieszającą składniki klejów dwukomponentowych. Konstrukcyjnie jest to rurka zaopatrzona na stałe w odpowiednią końcówkę systemową do mocowania miksera na strzykawce oraz zawierająca wewnątrz element spiralny lub schodkowy przez który przeciskają się składniki kleju a następnie przez zwężone lekowate zakończenie wydostaje się na zewnątrz w postaci gotowej mieszanki. Na niektóre miksery da się zamontować igłę dozującą poprzez zapięcie typu „luerlock”. Ze względu na dużą różnorodność mikserów prosimy o bezpośredni kontakt z naszym biurem przed dokonaniem wyboru.