Przejdź do treści

Seria 89 – chłodziwa MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Narzędzia tnące i skrawające podczas pracy silnie się rozgrzewają na skutek tarcia i wymagają schładzania. Najprostszym środkiem chłodzącym jest woda ale działa krótkotrwale i wywołuje ona korozję metali. Stosując specjalne środki (chłodziwa) w postaci, emulsji, olejów lub past można skutecznie chronić ostrza narzędzi i przedłużać ich żywotność. Dotyczy to w szczególności pił taśmowych, tokarek, frezarek i wiertarek.

W ofercie MULTIBOND znajdują się środki w postaci pasty i w aerozolu. Zaletą past chłodzących jest minimalne zużycie oraz czyste i wygodne dozowanie. Pasta nie spływa z ostrza tnącego. Zaletą aerozoli jest możliwość aplikowania podczas pracy narzędzia bez potrzeby wyłączania maszyny.

przykłady użycia:

  • zabezpieczanie wierteł, frezów, noży tokarskich, pił taśmowych podczas operacji cięcia, frezowania, toczenia i wiercenia.

Zdjęcia: Przykłady zastosowania penetrantu

OFERTA CHŁODZIW MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 89

pojemnik 50g lub 500gpasta chłodząca do obróbki metali skrawaniem. Do stosowania przy wierceniu, frezowaniu, gwintowaniu, cięciu i toczeniu. Nakładana pędzlem lub poprzez zanurzenie ostrza w paście. Zwiększa wydajność obróbki i żywotność narzędzia tnącego. Nie spływa.
Nie niszczy metali ani nie wywołuje ich korozji, przedłuża żywotność narzędzi, poprawia gładź wykończeniową, zwiększa prędkość obróbki,
redukuje koszty.
MULTIBOND 8901

spray 400mlolej chłodzący do obróbki metali skrawaniem w aerozolu. Do stosowania przy wierceniu, frezowaniu, gwintowaniu, cięciu i toczeniu. Zwiększa wydajność obróbki i żywotność narzędzia tnącego. Łatwa aplikacja w mniej dostępne miejsca nawet w podczas obróbki.
Nie niszczy metali ani nie wywołuje ich korozji, przedłuża żywotność narzędzi, poprawia gładź wykończeniową, zwiększa prędkość obróbki,
redukuje koszty.