Przejdź do treści

Seria 92 – powłoki woskowo-żywiczne MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Produkty tworzące antykorozyjne powłoki na podwoziach, wewnątrz nadkoli, nas konstrukcjach stalowych (kratownicach, szafach itp.) i linach stalowych muszą zapewnić tym powierzchniom długotrwałą ochronę odporną przede wszystkim na wodę, sól, zmiany temperatury oraz promienie UV. Podczas zmian temperatur, szczególnie przy gwałtownych i powtarzających się zmianach, ważne jest zachowanie pewnej elastyczności powłoki. Bez tego będzie pękać i łuszczyć się a korozja pojawi się od nowa. Produkty woskowe będą tworzyć miękkie ale trwałe powłoki. Nadają się więc na powierzchnie nie eksploatowane mechanicznie. Powłoki woskowo-syntetyczne i syntetyczne są nieco mocniejsze lecz też nie należy ich eksploatować mechanicznie (nie powinny być poddawane ścieraniu). Świetnie radzą sobie na podwoziach pojazdów drogowych i terenowych oraz na konstrukcjach budowlanych po których się nie chodzi i nie wspina np. bardzo dobrze zabezpieczają kratownice słupów energetycznych, mostów, hal itp.

przykłady użycia:

  • konserwacja lin stalowych w odciągach masztów,
  • konserwacja konstrukcji masztów,
  • kratownic konstrukcji mostowych, szaf aparatowych i innych powierzchni, które są stale poddane wpływom atmosferycznym a nie są użytkowane w sposób powodujący ścieranie powłoki (po zabezpieczonej powierzchni nie można chodzić, wspinać się itp.)

Zdjęcia: Przykłady zastosowania powłoki

OFERTA POWŁOK WOSKOWO-ŻYWICZNYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 92

puszka 500ml lub puszka 5Lnowoczesny środek antykorozyjny w postaci tiksotropwej srebrzystej pasty, tworzący powłokę ochronną na metalach. Zawiera rozpuszczalniki lotne. Tworzy nie tylko ochronę przez korozją ale również jest do pewnego stopnia zabezpieczeniem mechanicznym.
Po wyschnięciu powłoka jest pyłosucha i nie brudząca. Nie wchłania wody i nie pęka od zmian temperatury. Jest zalecana do zastosowań zewnętrznych, zapewnia długotrwałą ochronę w każdych warunkach atmosferycznych.