Przejdź do treści

Seria 5700 – kleje akrylowe modyfikowane MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Kleje akrylowe modyfikowane to grupa klejów konstrukcyjnych na bazie żywic metakrylowych, które utwardzają się anaerobowo ale przy użyciu aktywatorów. Cechy anaerobowe klejów tej grupy, ograniczają ich stosowanie wyłącznie w szczelinie cienkiego złącza. W porównaniu z typowymi klejami anaerobowymi mają one lepszą odporność na uderzenia (udarność) i oddzieranie oraz wykazują dobrą adhezję do różnych materiałów. Grubość spoiny wykonanej klejem akrylowym może wynosić nawet 1mm, w zależności od odmiany kleju. Minimalna szerokość złącza to 5mm (spełnia warunek odcięcia dopływu tlenu).

Dla większości tego typu klejów aktywator jest w postaci płynu o znacznie niższej lepkości niż sam klej lub też w postaci aerozolu. Dostępne są też kleje o zbliżonej lepkości kleju i aktywatora (A+B). Tworzenie spoiny polega na tzw. „płytkim mieszaniu” składników kleju. Klej nakładany jest na jedną stronę złącza a aktywator na drugą. Co ważne, nie jest tu wymagane ścisłe przestrzeganie proporcji ilościowej pomiędzy klejem a aktywatorem, tak jak jest to wymagane przy dwuskładnikowych klejach epoksydowych i PU. Mieszanie składników kleju następuje samoczynnie po złączeniu klejonych elementów.

Produkty akrylowe MULTIBOND dzielą się na następujące grupy:

UWAGA: kleje akrylowe MULTIBOND są obecnie niedostępne z uwagi na brak komponentów do ich produkcji. Zainteresowanych prosimy o kontakt.