Przejdź do treści

Seria 81/88 – penetranty bezsilikonowe MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Środki smarne o bardzo niskiej lepkości, oferowane najczęściej w postaci aerozoli, mają zdolność silnego penetrowania nawet bardzo małych szczelin i zagłębień na smarowanych powierzchniach. Dzięki temu, oprócz funkcji smarującej (zmniejszanie tarcia), pełnią również rolę uszczelniacza mikroporów oraz dobrze penetrują złogi rdzy ułatwiając jej odspajanie i usuwanie. Większość z nich ma zastosowanie uniwersalne.

W ofercie produktów smarnych silnie penetrujących i wielozadaniowych MULTIBOND znajdują się cztery aerozole o pojemnościach od 200 do 600ml. Mimo wielu podobieństw w działaniu są przeznaczone do różnych zadań, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać optymalny produkt. Są one podzielone na dwie grupy:

  • penetranty smarująco-odrdzewiające   (8101, 8102)
  • penetranty czyszcząco-separujące   (88E, 8801)

przykłady użycia:

– czasowe zabezpieczanie powierzchni metalowych przed korozją,
– zmniejszanie tarcia na styku dobrze dopasowanych elementów z metali i tworzyw,
– zmniejszanie zużycia powierzchni ciernych,
– odspajanie korozji i luzowanie połączeń skręcanych,
– kosmetyka powierzchni ze stali szlachetnych,
– mycie i konserwacja styków elektrycznych,
– poprawa izolacji elektrycznej w złączach i na przewodach zapłonowych w pojazdach,
– separowanie powierzchni form,
– zabezpieczanie przed odpryskami podczas spawania.

Zdjęcia: Przykłady zastosowania penetrantu

OFERTA PENETRANTÓW WIELOZADANIOWYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 8101

spray 600mlprofesjonalny, bezsilikonowy środek penetrujący w aerozolu do stosowania na powierzchniach metalowych. Działa antykorozyjnie, wypiera wilgoć, luzuje skorodowane złącza, zmniejsza tarcie, rozpuszcza smary i tłuszcze; zawiera cząstki dwusiarczku molibdenu (MoS2).
MULTIBOND 8102

spray 600mlprofesjonalny, bezsilikonowy środek penetrujący w aerozolu do stosowania na powierzchniach metalowych i tworzywach. Działa antykorozyjnie, luzuje skorodowane złącza, wypiera wilgoć, zmniejsza tarcie, rozpuszcza smary i tłuszcze, dobrze konserwuje mechanizmy precyzyjne i powierzchnie stali szlachetnych.
MULTIBOND 88E

spray 300mlprofesjonalny, bezsilikonowy środek czyszczący w aerozolu do stosowania na stykach złącz elektrycznych. Dobrze penetruje, wypiera wilgoć, rozpuszcza i usuwa zabrudzenia, delikatnie smaruje, przywraca jakość izolacji elektrycznej w złączu; szybko odparowuje.
MULTIBOND 88E

spray 400mlprofesjonalny, bezsilikonowy aerozolowy środek separujący do form wtryskowych oraz przeciwdziałający przywieraniu odprysków podczas spawania. Bardzo wydajny i stosunkowo łatwy do usunięcia z powierzchni metalowych i innych przy pomocy rozpuszczalników.