Przejdź do treści

Seria 2000 – kleje dyspersyjne MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Klej dyspersyjny jest zawiesiną nierozpuszczalnych żywic, które w formie drobnych cząstek są wymieszane z wodą. Wiązanie tego typu klejów odbywa się przez odparowanie wody. Dodatek katalizatorów powoduje lepsze sieciowanie rozproszonych cząstek. Dzięki temu, poprawia się odporność spolimeryzowanego kleju na wodę i wysoką temperaturę.

Kleje dyspersyjne nie zawierają rozpuszczalników ani innych szkodliwych substancji chemicznych. Są bezpieczne w pracy i przyjazne dla środowiska. Kleje dyspersyjne zawierają oprócz wody różne odmiany żywic akrylowymi. Po odparowaniu wody mogą pozostawać kleiste (wiecznie żywe) lub utwardzać się w pełni.

Zastosowanie znajdują zarówno w produkcji wielowarstwowych płyt typu „sandwich” jak i w wielu innych, często niskonakładowych aplikacjach np.: w przetwórstwie drewna, produkcji opakowań, laminowaniu płyt folią lub tkaniną, produkcji tektury, pracach dekoratorskich, naklejaniu etykiet na różnych podłożach, klejeniu sztucznej skóry, folii polietylenowej, poliamidowej, PCV, aluminiowej, kartonu, papieru, korka, styropianu, pianek i gąbek.

Kleje dyspersyjne MULTIBOND dzielą się na następujące grupy: