Przejdź do treści

Seria 5520 – kleje elastyczne UV MULTIBOND

Jednoskładnikowe kleje UV elastyczne utwardzają się szybko i bezdotykowo. Możliwy jest bardzo precyzyjny montaż klejonych elementów oraz nieograniczony czas od naniesienia kleju do momentu naświetlenia. Procesy te dają się  łatwo automatyzować na liniach produkcyjnych. Klej można też utwardzić światłem słonecznym. Prawidłowa polimeryzacja (utwardzenie) kleju jest możliwe tylko w przypadku doboru właściwego zakresu fal UV. Informacje o doborze częstotliwości światłą UVA znajdują się we wcześniejszym rozdziale.

Kleje tej grupy tworzą spoiny o średniej wytrzymałości ale zapewniają jej elastyczność. Ta cecha jest często przydatna w różnych pracach produkcyjnych oraz serwisowych. Kleje dobrze przylegają do szkła, metali, twardych i elastycznych tworzyw. Może tworzyć estetyczne, całkowicie przezroczyste i bezbarwne spoiny o dużej elastyczności. Odporny na działanie wody, pary i wielu chemikaliów.

Typowe zastosowania klejów elastycznych UV to:

  • klejenie złącz szkło-szkło, szkło-metal;
  • klejenie szkła akrylowego w budownictwie, meblarstwie, galanterii szklanej, foto-optyce;
  • klejenie warstwowe tarcz do tachografów;
  • klejenie złącz szkło-metal-tworzywa w elektrotechnice, złączach światłowodowych;
  • klejenie głośników,
  • hermetyzowanie złącz,
  • zalewanie układów elektronicznych.

Zdjęcia: Przykład zastosowania klejów elastycznych UV

OFERTA ELASTYCZNYCH KLEJÓW AKRYLOWYCH UV:

Rodzaj kleju
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
lepkośćzastosowanie
MULTIBOND 5521

niskapłynny klej do zalewania układów elektronicznych, złącz optycznych, głośników, elastycznego klejenia tworzyw i szkła.
MULTIBOND 5522

średniazagęszczony klej, po utwardzeniu lekko elastyczny, średnio wytrzymały mechanicznie / do klejenia przezroczystych folii, szkła, metali, tworzyw np. w produkcji tarcz do tachografów.
MULTIBOND 5524

wysokagęsty klej, po utwardzeniu lekko elastyczny, średnio wytrzymały mechanicznie / do klejenia przezroczystych folii, szkła, metali, tworzyw np. w produkcji tarcz do tachografów.