Przejdź do treści

Seria 95 – chłodziwo „spawochron” MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Podczas procesów spawalniczych i innych, przy których wydzielane są duże ilości ciepła (zgrzewanie, szlifowanie, cięcie itp.), powierzchnie obrabianych materiałów oraz do nich przyległe mogą ulegać deformacji lub innym uszkodzeniom w wyniku działania wysokiej temperatury. Woda zawarta w produkcie uniemożliwia nagrzanie powierzchni na której się znajduje do temperatur wyższych niż 100st.C. Daje to gwarancję, że ani delikatne tworzywa ani szkło ani powłoki lakiernicze jak również kable elektryczne pokryte żelem nie ulegną uszkodzeniu. Po operacji, cięcia, spawania i innego zagrożenia wysoką temperaturą, żel wystarczy zebrać chłonnym ręcznikiem i przetrzeć wilgotną ściereczką.

W ofercie MULTIBOND znajduje się kilka produktów, których zadaniem jest ochrona powierzchni podczas spawania i innych obróbek generujących ciepło:
MULTIBOND-8801 – separator chroniący przed odpryskami podczas spawania,
MULTIBOND-89 i 8901 – chłodziwa do obróbki skrawaniem,
– MULTIBOND-95 – SPAWOCHRON

przykłady użycia:

  • ochrona blach przed deformacją podczas spawania i zgrzewania,
  • ochrona osłon, łożysk, obudów podczas spawania wałków napędowych,
  • ochrona przed przywieraniem odprysków spawalniczych,
  • ochrona innych powierzchni przed przegrzaniem powyżej 100st.C.

Zdjęcia: Przykłady zastosowania spawochronu

OFERTA ŚRODKÓW OCHRONNO-CHŁODZĄCYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 95 Spawochron

pojemniki 500g i 1000gjednoskładnikowy produkt w postaci nie spływającego żelu, który chroni powierzchnie różnych materiałów przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Żel zapobiega wzrostowi temperatury powyżej 1000C. Przy wzroście temperatury otoczenia pochłania energię i nie dopuszcza do przegrzania powierzchni na której się znajduje. Zawiera wodę. Jest całkowicie niepalny i nietoksyczny.