Przejdź do treści

Seria 82/83 – smary i oleje silikonowe MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Środki smarne na bazie olejów silikonowych znajdują coraz większe uznanie wśród użytkowników innych smarów, ponieważ znakomicie nadają się do stosowania na metalach, tworzywach sztucznych i gumie. Nie ulegają starzeniu i są stabilne w szerokim zakresie temperatur. Nie niszczą powierzchni, dobrze się rozprowadzają. Mogą być stosowane w postaci oleju, pasty lub aerozolu.

 W ofercie silikonowych środków smarnych  MULTIBOND znajduje się siedem specjalistycznych produktów: trzy smary stałe, jeden aerozol i trzy oleje o różnych lepkościach.

Produkty bez dodatkowych napełniaczy tworzą grupę 82.. a produkty z napełniaczami np. z teflonem – grupę 83.. Cała grupa produktów silikonowych posiada atest PZH dopuszczający do kontaktu z wodą pitną.

przykłady użycia:

– smarowanie styku powierzchni metalowych z tworzywem sztucznym lub gumą,
– zabezpieczanie uszczelek gumowych przed warunkami zimowymi,
– uszczelnianie i smarowanie złącz ruchomych pracujących w wysokich temperaturach,
– smarowanie mechanizmów precyzyjnych,
– kosmetyka powierzchni ze tworzyw i gum,
– smarowanie elementów armatury wodnej i uszczelek instalacyjnych,
– konserwacja sprzętu komputerowego i biurowego (szczególnie elementów z tworzyw),
– separowanie powierzchni form,

Zdjęcia: Przykłady zastosowania penetrantu silikonowego

OFERTA SMARÓW I OLEJÓW SILIKONOWYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 82

pojemnik 500g lub tuba 100mlsmar silikonowy stały, bez dodatkowych napełniaczy, bezbarwny, fizjologicznie obojętny; do smarowania powierzchni metali, tworzyw sztucznych i gumy; stabilny w szerokim zakresie temperatur; przeznaczony do mniejszych obciążeń.

atest PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/1107/02/2009
MULTIBOND 83

pojemnik 500g lub tuba 100mlsmar silikonowy stały, napełniony teflonem, biały, fizjologicznie obojętny; do smarowania powierzchni metali, tworzyw sztucznych i gumy; stabilny w szerokim zakresie temperatur; przeznaczony do większych obciążeń.

atest PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/1107/02/2009
MULTIBOND 83T

pojemnik 250g lub wiaderko 5kgsmar silikonowy stały z napełniaczami dobrze przewodzącymi ciepło; do wypełniania złącz metalowych w których konieczne jest dobre przewodzenie ciepła; stabilny w szerokim zakresie temperatur; stosowany w urządzeniach zasilających, lampach ulicznych LED itp..
MULTIBOND 8201

spray 400mlolej silikonowy w aerozolu, czysty, bezbarwny, fizjologicznie obojętny; do smarowania powierzchni metali, tworzyw sztucznych i gumy; stabilny w szerokim zakresie temperatur; przeznaczony do smarowania form i mechanizmów precyzyjnych.

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/1107/02/2009
MULTIBOND 8202

butelka 100ml lub kanister 5Lolej silikonowy w płynie o lepkości 50mPa.s, czysty, bezbarwny, fizjologicznie obojętny; do smarowania powierzchni metali, tworzyw sztucznych i gumy; stabilny w szerokim zakresie temperatur; przeznaczony do smarowania mechanizmów precyzyjnych .

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/1107/02/2009
MULTIBOND 8203

butelka 100ml lub kanister 5Lolej silikonowy w płynie o lepkości 100mPa.s, czysty, bezbarwny, fizjologicznie obojętny; do smarowania powierzchni metali, tworzyw sztucznych i gumy; stabilny w szerokim zakresie temperatur; przeznaczony do smarowania mechanizmów precyzyjnych .

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/1107/02/2009
MULTIBOND 8204

butelka 100m lub kanister 5Llolej silikonowy w płynie o lepkości 1000mPa.s, czysty, bezbarwny, fizjologicznie obojętny; do smarowania powierzchni metali, tworzyw sztucznych i gumy; stabilny w szerokim zakresie temperatur; przeznaczony do smarowania mechanizmów precyzyjnych .

dopuszczenie PZH do stałego kontaktu z wodą pitną HK/W/1107/02/2009