Przejdź do treści

Seria 2000 – kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Kleje rozpuszczalnikowe zawierają kauczuki naturalne i syntetyczne i dodatki w mieszaninie rozpuszczalników organicznych. Kleje te tak długo pozostają w stanie płynnym, dopóki nie odparuje z nich rozpuszczalnik. Po odparowaniu klej obsycha i traci kleistość .  Ta grupa klejów jest wciąż bardzo popularna w przemyśle, ponieważ są to kleje stosunkowo mocne i tanie. Można nimi łączyć różne materiały: gumy, tworzywa, tkaniny, filce, korek, metale, ceramikę, szkło, kamień, drewno, karton. Kleje tego typu bardzo dobrze nadają się do klejenia większych powierzchni.

Kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND są stosowane do wielu celów produkcyjnych i prac budowlano-montażowych. Są niezastąpione w produkcji i naprawach obuwia, meblarstwie i tapicerstwie, produkcji galanterii skórzanej i tworzywowej, wykończaniu wnętrz w szkutnictwie, produkcji przyczep, kontenerów i wagonów, klejeniu podłóg, stolarki budowlanej, pracach dekoratorskich, reklamie itp.
Choć spełniają najczęściej funkcje pomocnicze, to w wielu dziedzinach są niezastąpione i w porównaniu z nowszymi technologicznie klejami są najtańsze.
W ofercie MULTIBOND są one dostępne zarówno w bardzo małych opakowaniach (dla hobbystów) jak również w opakowaniach przemysłowych.

Dodatkowo oferujemy w tej grupie klej specjalistyczny stosowany do klejenia okładzin hamulcowych i sprzęgieł ciernych. Wymaga on jednak specjalnej techniki nakładania z użyciem prasy i grzania powyżej 100st.C.

Kleje rozpuszczalnikowe MULTIBOND dzielą się na następujące grupy: