Przejdź do treści

Seria 74/78 – aktywatory MULTIBOND do klejów PU

warto wiedzieć, że:

Kleje poliuretanowe, mimo świetnej przyczepności po różnych podłoży, wymagają czasem – dla uzyskania maksymalnych parametrów wytrzymałościowych – użycia środków gruntujących na niektórych podłożach, czyli primerów. Primery stosuje się na powierzchniach metali, szkła, tworzyw, drewna, betonu.

W ofercie MULTIBOND znajdują się dwa rodzaje środków gruntujących: stosowane w zestawie z klejami poliuretanowymi (elastomerami) do wklejanie szyb w karoserie pojazdów (MULTIBOND-74), do napraw różnych tworzyw sztucznych klejami PU twardo-elastycznymi z grupy MB-36.. (MULTIBOND-78). Stosowanie wraz z klejami PU odpowiednich primerów podnosi jakość prac montażowych i napraw.

przykłady użycia:

– gruntowanie szyb samochodowych i karoserii przed wklejaniem szyb samochodowych,

– gruntowanie elementów konstrukcyjnych z aluminium dla uzyskania maksymalnej przyczepności,

– naprawa zderzaków samochodowych i innych elementów z tworzyw.

Zdjęcia: Przykład zastosowania aktywatorów podczas klejenia klejami PU

OFERTA AKTYWATORÓW DO KLEJÓW PU MULTIBOND:

Rodzaj aktywatora
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowanieopis/zastosowanie
MULTIBOND 74

butelka 30ml lub 1L
Specjalny aktywator-primer w płynie do gruntowania powierzchni aluminium, stali, powłok galwanizowanych lub lakierowanych, szkła i laminatów. Stosowany jako promotor adhezji dla elastycznych mas klejących na bazie poliuretanów – głównie klejów do montażu szyb samochodowych.
Zastosowanie:
Produkt zwiększa lub nadaje przyczepność klejów PU do powierzchni metalowych, szkła, laminatów oraz powłok galwanicznych i lakierowanych. Jego użycie nadaje złączom wytrzymałość konstrukcyjną. Czarny pigment, zawarty w primerze, chroni klej przed szkodliwym działaniem promieni UV. Głównym polem zastosowań jest montaż szyb w pojazdach oraz klejenie poszyć. 
MULTIBOND 78

spray 200mlSpecjalny środek gruntujący (primer) w aerozolu do zwiększania przyczepności klejów poliuretanowych z grupy MULTIBOND-36.. do powierzchni metalowych i tworzyw termoplastycznych, głównie przeznaczony do napraw zderzaków samochodowych z tworzyw sztucznych.
Zastosowanie:
Produkt ma zastosowanie pomocnicze przy klejeniu klejami poliuretanowymi MULTIBOND z grupy 36.. (dwuskładnikowe 1:1). Może być również stosowany do klejów tego typu pochodzących od innych producentów. Napylenie primera na powierzchnię tworzywa powoduje poprawę jego przyczepności.