Przejdź do treści

Seria 3300 – kleje PU jednoskładnikowe puchnące

warto wiedzieć, że:

Kleje poliuretanowe jednoskładnikowe (1k) tej grupy, to  kleje konstrukcyjne na bazie prepolimerów izocjanianowych, które utwardzają się na skutek kontaktu z wilgocią powietrza lub zawartej w klejonych materiałach. Kleje te zawierają dodatki modyfikujące ich parametry a niektóre z nich włókno szklane. Kleje te świetnie przylegają do większości materiałów bez potrzeby gruntowania. Można nimi kleić metale, drewno, styropian, twarde pianki, płyty G-K, sklejkę, wełnę mineralną, pilśnię, kamień, szkło, tworzywa. Lekko spieniają się. Wytrzymałość na wodę: klasa D4

Kleje poliuretanowe 1k MULTIBOND oferowane są w pojemnikach z metalu lub tworzywa o różnych pojemnościach. Ze względu na ochronę przed wilgocią są one szczelnie zamknięte. Typowe wielkości opakowań to: butelka 1L i  kanister/puszka 20kg. Niewielka lepkość tych klejów (brak napełniaczy) ułatwia aplikację. Możliwa jest aplikacja automatyczna np. natryskowa lub walcami.

UWAGA: klej po pełnym utwardzeniu jest całkowicie odporny na wodę, wodę morską oraz parę wodną, niskie i wysokie temperatury. Może być stosowany w zmiennych warunkach klimatycznych. 

Sposób użycia:

Klej należy zużyć niezwłocznie po wydobyciu z opakowania. W innym przypadku, ze względu na szybkie wchłanianie wilgoci, klej zaczyna polimeryzować i staje się bezużyteczny. Dobrą praktyką jest nanoszenie cienkiej warstwy kleju walcami (maszynowo lub ręcznie). Nanoszenie natryskowe jest wskazane dla klejów o niskiej lepkości. W czasie wiązania klej może tworzyć pianę (puchnąć). Jeśli spoina ma być cienka, to klejone warstwy należy poddać prasowaniu.

Kleje tej grupy znakomicie nadają się produkcji seryjnej płyt warstwowych, produkcji jachtów, statków, wagonów, przyczep, mebli, stolarki budowlanej oraz do prac naprawczych.

Typowe zastosowania klejów PU elastycznych:

  • produkcja seryjnej płyt warstwowych,
  • produkcja jachtów, statków, wagonów,
  • produkcja elementów stolarki budowlanej,
  • produkcja i naprawa mebli,
  • produkcja przyczep campingowych, izoterm itp.

Zdjęcia: Przykłady zastosowania klejów PU puchnących

OFERTA JEDNOSKŁADNIKOWYCH KLEJÓW PUCHNĄCYCH :

Uwaga: nie wszystkie odmiany klejów tej grupy są w ciągłej sprzedaży. Skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem w celu ich zamówienia

Rodzaj kleju
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
lepkośćczas wiązania / zastosowanie
MULTIBOND 3314

niskabardzo szybkie wiązanie / klejenie cienkowarstwowe, nakładanie szpachelką lub wałkiem
MULTIBOND 3321

średniapowolne wiązanie / klejenie w grubszej warstwie, nakładanie szpachelką lub wałkiem
MULTIBOND 3322

średniaprzyspieszone wiązanie / klejenie w grubszej warstwie, nakładanie szpachelką lub wałkiem
MULTIBOND 3323

średniaprzyspieszone wiązanie / klej zawiera włókno szklane, nakładanie szpachelką lub wałkiem
MULTIBOND 3324

średniabardzo szybkie wiązanie / klejenie w grubszej warstwie, nakładanie szpachelką lub wałkiem