Przejdź do treści

Seria 61/63 – odtłuszczacze MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Warunkiem dobrego przylegania klejów, powłok lakierniczych, czy gruntów jest usunięcie z klejonej powierzchni wszelkich zabrudzeń, starych powłok, klejów, smarów olejów, silikonu a w szczególności tłuszczu. Szczególne znaczenie ma to przy stosowaniu klejów i uszczelniaczy, które nie zawierają rozpuszczalników. Nie mogą więc same rozpuścić zalegających na podłożu zabrudzeń. Środki odtłuszczające nie mogą zawierać składników ropopochodnych ani innych pozostawiających jakikolwiek tłuszcz na powierzchni.

Wygodną formą opakowania dla płynnych środków odtłuszczających są pojemniki aerozolowe. W drobnych pracach produkcyjnych lub warsztatowych są niezastąpione z następujących względów:

  • opakowanie uniemożliwia jakiekolwiek parowanie w czasie przechowywania,
  • dozowanie jest łatwe i oszczędne,
  • płyn podawany ze zbiornika przez zawór jest zawsze czysty i zapewnia skuteczne odtłuszczanie,
  • przy zachowaniu podstawowych zasad użytkowania, pojemnik jest dość bezpieczny.

sposób użycia:

Ponieważ celem odtłuszczania jest usunięcie z klejonej powierzchni wszystkich zanieczyszczeń, proces odtłuszczania należy przeprowadzić starannie.  Zaleca się wstępne umycie powierzchni środkami, które usuną większość zanieczyszczeń, w tym stare warstwy klejów, farb, uszczelek, smarów. Właściwe odtłuszcza-
nie należy przeprowadzić po myciu wstępnym.
Razem z aerozolem dobrze jest użyć czystego ręcznika papierowego. Powierzchnię sprysku-
jemy obficie środkiem i ścieramy papierem w jednym, tym samym kierunku kilka razy aż do właściwego skutku.
Dobierając produkt zwracamy też uwagę do jakiej powierzchni jest przeznaczony. 

Zdjęcia: Przykłady zastosowania odtłuszczacza

OFERTA ODTŁUSZCZACZY MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 61

spray 600mlzmywacz-odtłuszczacz przemysłowy do powierzchni metalowych, szkła, kamienia, ceramiki, betonu, drewna, gumy oraz niektórych tworzyw odpornych na silne rozpuszczalniki. Zawiera aceton i mieszankę alkoholi.
MULTIBOND 63

spray 400mlzmywacz-odłuszczacz do powierzchni z tworzyw, większości lakierów (wskazana próba), odkażania powierzchni roboczych, klamek, klawiatur, ekranów monitorów i telefonów. Posiada działanie wirusobójcze – nadaje się do dezynfekcji przedmiotów w przypadku epidemii.