Przejdź do treści

Seria 62/64/66/68/69 – rozpuszczalniki MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Zaleganie starych smarów, kurzu, zużytych olejów, powłok i warstw kleju jest stanem niepożądanym nie tylko z punktu widzenia estetyki ale może stanowić poważne zagrożenie dla prawidłowej pracy urządzeń a w skrajnych przypadkach również zagrożenie dla człowieka użytkującego te maszyny.  Środki myjące w ofercie MULTIBOND nadają się do stosowania na różnych powierzchniach i posiadają zdolność rozpuszczania i usuwania większości zanieczyszczeń.

Środki czyszczące należy dobierać stosownie do potrzeb i sytuacji, w których będą używane. Część produktów zmywających MULTIBOND to silne rozpuszczalniki organiczne. Sa to substancje niebezpieczne w użyciu i wymagają profesjonalnego użytkowania. Są łatwopalne lub żrące ale działają bardzo skutecznie. Inne mają „łagodniejsze” działanie ale też ograniczony zakres skuteczności. I jedne i drugie przynoszą oczekiwane skutki jeśli zostaną odpowiednio użyte. Na etykietach i w kartach bezpieczeństwa tych produktów zawarte są wszystkie ważne informacje BHP.

sposób użycia:

W zależności od tego, czy produkt jest w postaci aerozolu lub płynu, jego stosowanie przebiega trochę inaczej. Razem z aerozolem dobrze jest użyć czystego ręcznika papierowego. Powierzchnię spryskujemy obficie środkiem rozcieramy i ścieramy papierem w jednym, tym samym kierunku kilka razy aż do właściwego skutku.
Produkty płynne w butelkach lub kanistrach mogą łatwo ulec rozlaniu. Otwarty pojemnik umożliwia też silne parowanie płynu. Trzeba więc posługiwać się płynami ostrożniej. Można zabrudzony element moczyć w rozpuszczalniku lub nanosić produkt pędzelkiem lub szmatką. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć zasad BHP i PPoż.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcia: Przykłady zastosowania rozpuszczalnika

OFERTA ROZPUSZCZALNIKÓW MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 62

spray 400mlspecjalny rozpuszczalnik do utwardzonych klejów, uszczelnień, farb i powłok lakierniczych, naklejek foliowych, zapieczonych smarów i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń powierzchni. Właściwy jako wstępne przygotowanie powierzchni metali, szkła, ceramiki, kamienia, drewna oraz niektórych tworzyw do klejenia i malowania. Nie zawiera chlorku metylenu.
MULTIBOND 64

spray 200600ml
(wyłącznie na zamówienie)
lub kanister 5-20L
bezchlorowy zmywacz w aerozolu do rozpuszczania i usuwania farb w grafice, fleksografi, tampodruku, wklęsłodruku, sitodruku; usuwania mas akrylowych oraz pozostałości topnika w procesie lutowania na fali. Pomocny również przy usuwaniu nieutwardzonych klejów anaerobowych, metakrylowych, epoksydowych oraz farb i lakierów nitrocelulozowych. Zawiera octan etylu i mieszankę alkoholi.
MULTIBOND 66

spray 600ml
uniwersalny zmywacz w aerozolu do usuwania ciężkich zabrudzeń i osadów z powierzchni sprzęgieł ciernych i hamulców. Zawiera mieszankę czterech różnych rozpuszczalników organicznych, które pozwalają na rozpuszczanie i usuwanie większości zabrudzeń w technice warsztatowej. Ze względu na zawartość rozpuszczalnika ropopochodnego, produkt nie odtłuszcza. 
MULTIBOND 68

butelka 500ml lub kanister 5Lwolno parujący zmywacz estrowy w płynie do rozpuszczania większości żywic (epoksydowych, poliestrowych, poliuretanowych, akrylowych, winyloacetalowych, winylowych, alkilowych, fenolowych i styrenowych), farb, lakierów i tłuszczów. Zastępuje chlorek metylenu, tri, izoforon, octany eterowe. Może być używany w otwartych pojemnikach do wielokrotnego mycia.
MULTIBOND 69

spray 400ml lub kanister 10Lzmywacz-rozpuszczalnik w aerozolu zawierającym tzw. 'limonen”, ten sam, który zawiera w sobie skórka cytryny, a który jest wyjątkowo skutecznym i naturalnym rozpuszczalnikiem. Rozpuszcza i usuwa farby, niektóre lakiery, smary, kleje spod etykiet, gumę do żucia. Nie niszczy tworzyw sztucznych, nie rozmazuje klejów i gumy. Bezpieczny w stosowaniu. Jest alternatywą dla rozpuszczalników organicznych.