Przejdź do treści

Seria 65../6903 – detergenty MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Uporczywe zabrudzenia podłóg, kanałów, ścian i powierzchni roboczych w magazynach, warsztatach i halach produkcyjnych pojawiają się stosunkowo często i czasem trudno jest je usunąć. To samo dotyczy korpusów i części maszyn oraz narzędzi. Dobrze jest aby warsztatowe środki myjące potrafiły skutecznie usuwać takie zabrudzenia jak: smary, oleje, sadzę, kurz, osady z kamienia, nieutwardzone farby drukarskie, zabrudzenia z ziemi i trawy a jednocześnie były jak najmniej uciążliwe dla użytkowników.

W tej grupie środków myjących występują głównie produkty wodne o różnym pH. Te które mają niskie pH (<5) będą najlepiej sprawdzać się przy usuwaniu nalotów z kamienia a te o wysokim pH (>12) będą bardzo dobrze rozpuszczać tłuszcze. Bezpieczniejsze w stosowaniu są środki o średnim pH (7-8) i są oparte głównie na detergentach i rozpuszczalnikach naturalnych. W ofercie MULTIBOND ta grupa środków dopiero się rozwija i zawiera produkty silnie skoncentrowane do rozcieńczania w wodzie w proporcji nawet 1:100.

sposób użycia:

Warsztatowe środki myjące na bazie wody daje się bardzo łatwo stosować, podobnie jak inne tego typu produkty myjące, poprzez rozcieńczenie wodą w wybranej proporcji, stosownie do potrzeby. Środki te są silnymi detergentami, zawierającymi dodatkowo aktywne rozpuszczalniki usuwające uporczywe zabrudzenia. Do mycia należy stosować typowe przybory typu mopy, szczotki, ścierki itp. Nie ma danych na temat użycia urządzeń mechanicznych typu myjki ciśnieniowe czy maszyny czyszczące samojezdne.

Zdjęcia: Przykłady zastosowania warsztatowych środków czyszczących.

OFERTA WARSZTATOWYCH ŚRODKÓW CZYSZCZĄCYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
opakowaniezastosowanie
MULTIBOND 6501

kanister 5Lsilnie skoncentrowany aklaliczny (pH 13) zmywacz-odtłuszczacz przemysłowy do powierzchni metalowych, szkła, kamienia, ceramiki, betonu, Do usuwania tłuszczów, smarów, resztek klejów i żywic, farb i lakierów. Możliwość rozcieńczania do 1:50.
MULTIBOND 6903

kanister 5Lkoncentrat wodny na bazie detergentów i limonenu do mycia posadzek betonowych, płytek ceramicznych, linoleum, gumy, laminatów, szkła, metali oraz czyszczenia wykładzin tkaninowych czy silnie zabrudzonych powierzchni tapicerowanych, mycia części maszyn, silników oraz narzędzi. Możliwość rozcieńczania nawet do 1:100.