Przejdź do treści

Seria 5500 – kleje UV MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Jednoskładnikowe kleje UV są utwardzane w wyniku oddziaływania promieniowania UVA.  Utwardzają się szybko i bezdotykowo. Możliwy jest bardzo precyzyjny montaż klejonych elementów oraz nieograniczony czas od naniesienia kleju do momentu naświetlenia. Procesy te dają się łatwo automatyzować na liniach produkcyjnych. Klej można też utwardzić światłem słonecznym. Prawidłowa polimeryzacja (utwardzenie) kleju jest możliwe tylko w przypadku doboru właściwego zakresu fal UV.

Kleje akrylowe UV MULTIBOND polimeryzują prawidłowo pod wpływem fal o długości 300-500nm. Kleje akrylowe UV mogą być utwardzane jedynie w szczelinie złącza. Powierzchnia kleju poza złączem pozostaje lepka. Przenikanie promieni UV przez szkło jest prawidłowe dla zakresu fal 365-500nm , dla tworzyw sztucznych jest to zakres 420-500nm. Utwardzony klej UV jest odporny na wysokie temperatury, obciążenia mechaniczne oraz kontakt z mediami przemysłowymi (oleje, smary, paliwa, gazy, woda, woda morska, para wodna); nie starzeje się.

Kleje akrylowe UV MULTIBOND, mogą być stosowane w montażu ręcznym lub automatycznym do klejenia szkła, tworzyw i metali. Lampa UV, stosowana do utwardzania klejów musi emitować światło o odpowiednim zakresie fal UV (300-500nm). Taki zakres gwarantuje prawidłową polimeryzację wszystkich odmian klejów UV MULTIBOND.

Kleje akrylowe UV MULTIBOND dzielą się na następujące grupy: