Przejdź do treści

Seria ultra FAG MULTIBOND

W ofercie produktów MULTIBOND ultra znajduje się kilka odmian uszczelniaczy na bazie żywic syntetycznych, różnią się postacią, wytrzymałością termiczną oraz zastosowaniem. W połączeniach kołnierzowych mogą zastępować lub wzmacniać uszczelki stałe, uszczelniać przepusty kablowe. Umożliwiają łatwy demontaż, co jest istotne przy złączach kołnierzowych o bardzo dużych rozmiarach. Ten rodzaj uszczelniaczy jest bardzo popularny w serwisach lotniczych, motocyklowych i w energetyce.

Przykłady użycia:

  • uszczelnianie złącz metalowych w silnikach i skrzyniach biegów,
  • uszczelnianie złącza pokrywy z korpusem turbin energetycznych,
  • uszczelnianie złącza rury stalowej z wężem gumowym w instalacjach ogrzewania parowego autobusów miejskich,
  • uszczelnianie złącz kołnierzowych w samolotach,
  • uszczelnianie złącz kołnierzowych i gwintowanych w motocyklach,
  • uszczelnianie połączeń zakładkowych blach,
  • uszczelnianie przepustów kablowych.

Zdjęcia: Przykład zastosowania uszczelniaczy FAG

OFERTA USZCZELNIACZY SYNTETYCZNYCH MULTIBOND:

Rodzaj produktu
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
lepkośćzastosowanie
MULTIBOND ultra FAG-1

pastaJednoskładnikowa masa uszczelniająca w postaci miękkiej ciemnoszarej pasty, na bazie specjalnych polimerów, napełniaczy i modyfikatorów, wolnoschnąca, odporna na wysokie temperatury i pozostająca plastyczna nawet po wyschnięciu. Do stosowania w motoryzacji i przemyśle w połączeniach kołnierzowych zamiast uszczelek stałych lub jako ich wzmocnienie.
Produkt ma zastosowanie głównie w pracach serwisowych silników, skrzyń biegów, przekładni, układów wydechowych i innych urządzeniach posiadających połączenia kołnierzowe pod obciążeniem. Najczęściej używany w serwisie motocykli, starych samochodów, nietypowych urządzeń, do których nie ma dostępnych uszczelek typowych.
MULTIBOND ultra FAG-8

pastaJednoskładnikowa masa uszczelniająca na bazie PiB, w postaci miękkiej jasnoszarej pasty wyciskanej z kartuszy, pozostająca plastyczna na cały czas eksploatacji złącza. Do uszczelniania przeciw wilgoci i wyciekom wody oraz uszczelniania złącz zakładkowych blach, złączach pomiędzy blachą a szkłem itp. Produkt ma zastosowanie głównie w pracach montażowych w budownictwie (dekarstwo), produkcji przyczep, autobusów, kamperów.
MULTIBOND ultra FAG-9

kitJednoskładnikowa masa uszczelniająca na bazie PiB, w postaci urabialnego ręcznie, jasnoszarego kitu, pozostająca plastyczna na cały czas eksploatacji złącza. Do uszczelniania przepustów kablowych i innych otworów przeciw wilgoci i wyciekom wody oraz uszczelniania złącz zakładkowych blach.
Produkt ma zastosowanie głównie w pracach instalatorskich i konserwacyjnych, jest świetnym środkiem do awaryjnego tamowania przecieków oraz prac rzemieślniczych i produkcyjnych. Najczęściej używany w serwisie starych samochodów, nietypowych urządzeń, instalacji sanitarnych i elektrycznych, maszyn, do których nie ma dostępnych uszczelek typowych.