Przejdź do treści

Seria 400 – kleje cyjanoakrylowe MULTIBOND

warto wiedzieć, że:

Kleje cyjanoakrylowe (błyskawiczne) są obecnie najbardziej popularną grupą klejów pomocniczych, stosowaną powszechnie zarówno w przemyśle i motoryzacji jak również wśród hobbystów i w gospodarstwach domowych. Są jednoskładnikowe, działają szybko i osiągają dużą wytrzymałość, nadają się do klejenia większości materiałów – i to właśnie decyduje o ich ogromnej popularności.

Kleje cyjanoakrylowe najlepiej nadają się do klejenia elementów o małych gabarytach, świetnie spisują się na różnorodnych materiałach, zarówno sztywnych jak i elastycznych. Mogą być płynne, zagęszczone lub osiągać konsystencję żelu.

Mogą być stosowane do klejenia tworzyw sztucznych, metali, szkła, ceramiki, kamienia, ferrytów, drewna i tworzyw drewnopochodnych, skóry, korka, gumy, kartonu i papieru. Mogą być dozowane ręcznie lub automatycznie. Dozowanie jest łatwe a spoiny są trwałe i estetyczne. Znajdują zastosowanie w przemyśle elektronicznym i elektrotechnicznym, meblarskim, zabawkarskim, AGD, produkcji wszelkiej galanterii, pracach jubilerskich i modelarskich. Coraz skuteczniej opanowują rynek produkcji sprzętu medycznego a nawet są stosowane w zabiegach operacyjnych – oczywiście tylko te, które posiadają atesty medyczne.

Kleje cyjanoakrylowe MULTIBOND mogą być stosowane również na tworzywach na tworzywach trudnosklejalnych (poliolefinach) takich jak: PE, PP, PTFE, gumy silikonowe i wiele innych elastomerów termoplastycznych. Klejenie tych materiałów klejami cyjanoakrylowymi jest możliwe w warunkach warsztatowych jedynie przy użyciu specjalnego primera MULTIBOND-77. Aby przyspieszyć wiązanie klejów CA w grubszych spoinach oraz zapobiec powstawaniu tzw. wykwitów na powierzchniach tworzyw sztucznych np. ABS lub PMMA, należy podczas klejenia zastosować specjalny aktywator MULTIBOND-79, który jest akceleratorem procesu wiązania i zapobiega wykwitom.

Produkty cyjanoakrylowe MULTIBOND dzielą się na następujące grupy: