Przejdź do treści

Seria 14 – dwuskładnikowe pasty chemoodporne MULTIBOND

Specjalistyczna pasta epoksydowa chemoodporna MULTIBOND-14 to kompozycja dwuskładnikowa, składająca się z żywicy epoksydowej (A) oraz utwardzacza (B). Po wymieszaniu składników ma konsystencję pasty o zagęszczonej strukturze, przez co może wypełniać mniejsze lub głębsze szczeliny na poziomych i pionowych powierzchniach. Nakładana jest szpachelką poprzez wcieranie. Pasta w procesie produkcyjnym napełniana jest proszkami twardych minerałów, co w znacznym stopniu zwiększa jej wytrzymałość mechaniczną a zwłaszcza odporność na ścieranie i kawitację. Utwardzenie kleju następuje w wyniku dokładnego wymieszania jego składników w proporcji ściśle określonej dla danego kleju. Brak tej proporcji powoduje utratę zakładanych parametrów kleju lub jego nie całkowite utwardzenie.

Typowe zastosowania pasty chemoodpornej to:

  • naprawa uszkodzeń powierzchni metali, emalii piecowych, betonu i innych twardych podłoży;
  • zabezpieczenie powierzchni przed wpływem substancji chemicznych w instalacjach ściekowych, zbiornikach, warsztatach, laboratoriach, rzeźniach, przepompowniach wody z piaskiem itp;
  • tworzenie fug pomiędzy płytkami ceramicznymi i z terakotą na stołach laboratoryjnych , wannach, posadzkach, rynnach spływowych itp.

Rodzaj pasty
(kliknij w nazwę i otwórz kartę techniczną)
Czas wiązaniakonsystencja mieszanki / zastosowanie
MULTIBOND 14

średnigęsta szara pasta (fugi, szczeliny, ubytki) – do nakładania szpachelką